O nás

Kdo jsme?

Autory projektu KPVSF jsou Miloslav Skala a Radka Skalová. Jsou manželi více než dvacet let a ve svých zaměstnáních, kde pracovali v oblasti finančního řízení podniků a služeb, se stále více setkávali s převážně mladými lidmi, kteří se dostali do finančních problémů, dluhové pasti nebo exekuce. A proto, že tito mladí lidé byli jenom o něco málo starší než jejich vlastní děti, začali pátrat po příčinách tohoto jevu.

Zjistili, že hlavním problémem je nezodpovědné hospodaření domácností a zbrklá neuvážená finanční rozhodnutí. Začali se proto zabývat finanční gramotností pro zaměstnance a později pracovali pro různé neziskové organizace jako lektoři a připojili se k projektu na podporu výuky finanční gramotnosti na školách.

Manželé Skalovi

Co nás k tomu vedlo?

Z diskuzí s lidmi ve svém okolí zjistili, že budoucnost svých dětí vnímají všichni rodiče stejně. Děsí je množství nástrah v podobě zdánlivě výhodných finančních produktů (půjček) a agresivita reklamy zaměřená hlavně na děti a mladé.

Naše poslání

Přemýšleli jakým způsobem podpořit pedagogy ve školách při výuce finanční gramotnosti, jak jim pomoci uspokojit potřeby rodičů a zároveň přiblížit očekávání budoucích zaměstnavatelů.

Rozhodli se proto zkombinovat své profesní znalosti s více jak dvacetiletou společnou zkušeností s finančním řízením domácnosti. Vznikl tak projektový den pro základní školy, který formou hry učí děti sestavit si domácí rozpočet, varuje před nezodpovědným zadlužováním a dává návod na „přežití“ bez dluhů v době neomezených možností.Poptat projektový den